Dolu Hasarı Onarımı

Boyasız Dolu Onarımı genellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında hava sıcaklığının aniden değişmesiyle oluşan dolunun, otomobillerin üzerine yağması sonucu araç kaportalarında göçükler oluşmaktadır. Dolu göçükleri boyasız göçük düzeltme yöntemi ile düzeltilebilir hasarlardır.

Dolu hasarı, otomobilinizin başına gelebilecek en büyük felaketlerden biridir. Dolu, birdenbire oluşan bir hava faaliyetidir. Dolu yağışına önlem alabilmek için şansa ihtiyacınız vardır. Bazen dolu yağışından kaçabilmek imkansız olabilmektedir. Ciddi bir dolu yağışı ile birlikte ne yazık ki arabamızda oluşabilecek ezik ve göçük sayısı ne yazık ki yüzlerce olabiliyor.

Dolu hasarı dolu yağışı sonrası oluşan göçük ve çöküklerin sayısı yüzlerce olabilmektedir. Eskiden bu hasarların onarımı mümkün olamıyordu. Oluşan hasarın giderilmesi için otomobilinizi hasarlı bölümleri değiştiriliyor ve aracınızı orijinalliği bozuluyordu. Şimdi ise ByDENT Boyasız Göçük ve Dolu Onarım Merkezi ile oluşan dolu hasarında aracın boyasını bozmadan düzeltebilmektedir. ByDENT Boyasız Göçük ve Dolu Onarım Merkezi, boyasız göçük düzeltme konusunda uzmanlaşmış olup, dolu hasarı konusunda da Türkiye’nin çeşitli yerlerinde hizmet vermiştir.

Boyasız Göçük Onarımı (Boyasız Göçük Düzeltme), adında da anlaşılacağı üzere boya hasarı oluşmamış çoğu göçük için kullanılabilir. Bu yöntem ustalık gerektirir ve çoğunlukla özel aparatlar ile içeriden “hassas bir şekilde ittirmek” şeklinde uygulanır.

Dolu Hasarında PDR Paintless Dent Repair ( Boyasız Göçük Onarımı ) yurtdışında yıllardır uygulanmakta olan kaporta göçüklerini ve tampon göçüklerini aracınızın boyasına dokunmadan, çekiç kullanmadan, hızlı, ekonomik bir şekilde onarmaya yarayan yeni bir sistemdir.

Düzeltme işleminden tatminkar bir sonuç alınabilmesi için kaportada göçük bölgesindeki saçın uzamamış ve boyanın zarar görmemiş olması gerekir. Boyasız kaporta göçük düzeltme işleminde, üzerinde göçük bulunan panelin arkasına özel aletlerle ulaşılır dışa doğru masaj yöntemi ile göçük düzeltilir. Dünyada üretilen araçların panel arkalarına ulaşılabilme oranı % 85-90 mertebesindedir. Arkasına hiç bir şekilde ulaşılamayan bazı bölgelerdeki küçük ölçekli göçükler “Vakumlu Vantuzlu Göçük Çektirme Seti” ile düzeltilirler.

Neden dolu hasarlı aracınız boyasız göçük düzeltme ile onarılmalı?

  • Aracınız boyasız onarıldığında, orijinal halini korur, değer kaybetmez. 

  • Boya yapılarak veya parça değişimi ile 3-4 günde onarılan dolu hasarı, boyasız göçük düzeltme ile ortalama 1 gün gibi kısa bir sürede halledilir.

  • Yetkili servisler, boyasız onarılabilir dolu hasarları için çoğu zaman parça değişimi istemektedir. Bu durumda aracınız için hasar kaydı kaydı oluşacaktır. Boyasız göçük düzeltme ile aracınızda (TRAMER)  kaza kaydı oluşmaz.

  • Boyasız göçük düzeltme ile kaza kaydı oluşmadığından kasko yaptırırken kasko maliyetleriniz düşük olur.

  • Kasko gerektiren yüksek ücretli hasar durumunda, boyasız göçük düzeltme yöntemi ile düzeltilen bölgeler hasar kaydınızın daha düşük olmasını sağlayacaktır. 

ByDENT Boyasız Göçük Onarım otomalzemeal.com