Boyasız Göçük Düzeltme

Boyasız Göçük Onarımı (PDR – Paintless Dent Repair) Dış darbeler sonucu araç kaporta aksamı üzerinde meydana gelen, boyanın zarar görmediği kaporta göçüklerinin aracın orjinalliğini bozmadan ve herhangi bir boyama işlemi yapılmaksızın özel el aletleriyle düzeltilerek eski haline getirilme işlemidir.

Kapı, kaput, çamurluk, tavan bagaj vb. gibi alanlarda oluşan çeşitli vuruklar, taş darbeleri, dolu hasarları vb. gibi göçüklerin aracınızın orjinalliğine zarar vermeden ve her han gibi bir boya işlemi uygulamadan yapılan düzeltme işlemidir.

Dolu hasarı ve benzeri, golf topundan daha küçük göçüklerde çok etkilidir. Bazı durumlarda futbol topu büyüklüğündeki göçükler de düzeltile bilirler.

Genellikle yeni model araçlarda etkili olup, boyası bozulmamış orijinal olan bütün araçlarda eski yeni demeden uygulama yapılabilir. Yeni araçların sac kalınlıkları 0,65 ile 0,80 kalınlığında olduğundan dolayı bu tür onarımın yapılması daha uygun olmaktadır.

Göçük bölgesindeki boyanın kırılmamış ve çatlamamış olması durumunda.

Hasarlı bölgenin daha önceden macunlanıp boyanmamış olması gerekmektedir.

 • Otomobilin orijinalliği korunur, ikinci elde değer kaybı engellenir.
 • Klasik yöntemlere göre çok daha düşük maliyetli ve kısa süren bir onarımdır.
 • Çevreyi korur. Kimyasal atık oluşmasını engeller.
 • Parça değişimi veya boya malzemesi gerektirmez. Çevreyi korur.
 • Malzemeler kolaylıkla taşınabilir olup “Mobil” olarak kullanıcının kendi yerinde uygulanabilir.
 • Boya ve dolgu macunu gerektirmez.
 • Geleneksel tamir metotlarına göre çok daha ekonomiktir.
 • Orijinal boya muhafaza edilir.
 • Sonradan oluşan boya ve yapı farkı değişimi gibi risk yoktur.
 • Boya ve renk eşitlenmesine gerek yoktur.
 • Maliyet arttıran, çekiçleme, kaynakla çekme, macunlama, astarlama, zımparalama ve yeniden boya yapmaya gerek yoktur.
 • Tamir, servis merkezinde veya müşteri adresinde aynı gün içinde gerçekleştirilir.
 • Panelin düzeltilerek boyanması durumunda, tamir boyası renginin tutmaması ihtimali gibi bir risk söz konusu değildir.
 • Kısa süren tamirat, dolayısıyla zaman ve işçilik bakımında daha tasarrufludur.

Boyasız Göçük Onarımı, Tamiri adından da anlaşılacağı üzere boya hasarı oluşmamış çoğu göçük için kullanılabilir. Bu yöntem ustalık gerektirir ve çoğunlukla özel aparatlarla içeriden “hassas bir şekilde ittirerek masaj yöntemi” şeklinde uygulanır.

PDR Paintless Dent Repair (Boyasız Göçük Onarımı) yurt dışında yıllardır uygulanmakta olan kaporta göçüklerini ve tampon göçüklerini aracınızın boyasına dokunmadan, çekiç kullanmadan, hızlı, ekonomik bir şekilde onarmaya yarayan yeni bir sistemdir.

Düzeltme işleminden tatminkâr bir sonuç alınabilmesi için kaportada göçük bölgesindeki saçın uzamamış ve boyanın zarar görmemiş olması gerekir. Boyasız kaporta göçük düzeltme işleminde, üzerinde göçük bulunan panelin arkasına özel aletlerle ulaşılır dışa doğru masaj yöntemi ile göçük düzeltilir. Dünyada üretilen araçların panel arkalarına ulaşılabilme oranı %85-90 mertebesindedir. Arkasına hiçbir şekilde ulaşılamayan bazı bölgelerdeki küçük ölçekli göçükler “Vakumlu Vantuzlu Göçük Çektirme Seti” ile düzeltilir.

Onarım Ne Kadar Sürer?

Onarım, hasarın durumuna göre değişmektedir. Öncelikle bir hasar tespiti yapılır. Hasarın küçük yada büyük olması göz önüne alınarak onarım işlemi 2 saat den 1-2 güne kadar süreler arasında değişmektedir.

ByDENT Boyasız Göçük Onarım otomalzemeal.com

Boyasız Göçük Düzeltme Eğitimi almak isterseniz eğer online sitemiz www.otomalzemeal.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Eğitim hakkında Sertifikalı Göçük Eğitimi Sayfamızı ziyaret ediniz.

Bize +90 553 861 66 61 numaralı telefonumuzdan ya da ByDENT WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Alüminyum ve çelik – galvaniz alaşımlı araçlarda oluşan hasarlar için boyasız göçük onarım eğitimlerimiz, Pazartesi günü başlar ve 6 gün süre ile kursiyerlere Pdr – Boyasız Göçük Onarım teknikleri ve dolu hasar onarım ile ilgili uygulamalı eğitim verilir. Eğitimin son günü kursiyerler sınav yapılıp sertifika almaya hak kazanırlar. Teorik Eğitim ByDENT Akademinin hazırladığı dokümanlar ile devam ederken Pratik eğitim ByDENT Akademi merkezinde devam eder. Eğitimin sonunda kursiyerlerin derecesine göre her gün 7 ila 8 saat çalışmak üzere 1 ay sürecek egzersiz ödevi verilir. Egzersizlerini tamamlayan öğrencilerimiz kursun bitimi itibari ile küçük ve orta hasarların onarımına başlamaktadır.

Eğitimlerini alan kursiyerlere eğitim sonunda sertifikaları verilecektir.

Eğitim ile birlikte kursiyerlere istekleri dahilinde PDR Boyasız Göçük Onarım Seti verilir. Bu setler farklı adetlerde oluşmakta. ByDENT Akademi Full Profesyonel Göçük Onarım Setimizi kursiyerlerimize tavsiye etmekteyiz.